Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

Jan Dolanský
Radek Kuchař
Dorota Nvotová
Michal Dočolomanský
Vladimír Marek
Vítězslav Jandák
Jiří Schmitzer

 Jan Dolanský
(Jakub)

ObrazekNarodil se 14. února 1978 v Hradci Králové, kde vystudoval základní školu. Ve 14 letech odešel do Prahy, kde nastoupil na Státní konzervatoř - hudebně dramatický obor. Po šesti letech začal hostovat v pražském divadle Komedie, kde působí dodnes.

Z divadelních rolí můžeme jmenovat například: ve hře Toma Stopparda Arkádie, v Shakespearově Snu noci svatojánské, Kupci benátském, Zkrocení zlé ženy a v Ostrovského hře Les.

V šestnácti letech natočil s režisérem Jaroslavem Dudkem televizní seriál Aneta (ČT). V současné době natáčí s J. Svobodou televizní film Udělení milosti se zamítá. Role Jakuba v Perníkové věži režiséra Milana Šteindlera je první z velkých filmových příležitostí, jak sám dodává.

K jeho zálibám patří snowboarding. Můžeme ho vidět mimo jiné i v pražské ZOO ve výběhu nosálů.

 Zpět

 

 

Radek Kuchař
(Radek)

ObrazekNarodil se 22. listopadu 1978 v Praze. Po absolvování devítileté školní docházky studoval Státní konzervatoř v Praze obor hudebně dramatický. Dva a půl roku (1990) moderoval dětský pořad Klub kečup.
Filmy: Freonový duch, O zapomnětlivém černokněžníkovi.
Seriály: Aneta (ČT), Bubu a Filip (ČT+WDR Köln)
Dabing: Báječná léta, S CLUB 7 (3 série), Jack and jill, Pokémon (Gery Quk), Americká divočina, Léta páně - Nero, atd.
Divadlo: Karlínské hudební divadlo - Klec bláznů a připravovaná Za zvuků hudby
K jeho zájmům patří film, divadlo, létání ULLA, auta a motorky.

 Zpět

 

 

Dorota Nvotová
(Věra)

ObrazekNarodila se 27.10.1982 v Povážské Bystrici. Do deseti let žila v Trnavě, kde její rodiče (Juraj Nvota a Anna Šišková) účinkovali v divadle.Vystudovala evangelické lyceum v Bratislavě. Po maturitě pracovala jako sekretářka na ministerstvu kultury Slovenské republiky. Jak sama říká "byla to ta nejlepší herecká role jakou kdy dostala a taky nejdelší, hrála jsem jí 7 měsíců." Po práci se věnovala a stále věnuje své kapele Funkdamental. Hraje na klávesy a zpívá. Dále ráda komponuje a hraje na saxofon (od 15ti let) Ve čtrnácti letech ji režisér Martin Šulík obsadil do filmu Krajinka. V únoru 2002 bude natáčet v Praze s režisérem Benjaminem Tučkem Děvčátko.

 Zpět

 

 

Michal Dočolomanský
(otec Jakuba)

ObrazekNarodil se 25. března 1942 v Něděci (nynější Polsko). Vystudoval Vysokou školu múzických umění, katedru herectví v Bratislavě. Po skončení studia nastoupil v roce 1964 do činohry Slovenského národního divadla. Během své dlouholeté herecké činnosti vytvořil bezpočet televizních inscenací, filmových a divadelních rolí. Například Adéla ještě nevečeřela nebo Tajemný hrad v Karpatech. Z divadelních rolí můžeme jmenovat například Per Gynt (Ibsen), Na skle maľované (E.Bryll a K. Gärtnerová), Brouk v hlavě (G. Feydeau), Veselé paničky windsorské (W. Shakespeare) a mnoho dalších.
Mezi jeho záliby patří motorismus a bezmotorové létání. V současné době působí stále v činohře SND. Žije v Bratislavě.

 Zpět

 

Vladimír Marek
(Pexeso)

ObrazekNarodil se 6. srpna 1951 v Praze. Vystudoval DAMU, loutkářská katedra. Absolvoval v roce 1973. V letech 1973 -91 působil v divadle Drak v Hradci Králové, kde vytvořil přes 60 rolí. Od roku 1991 působí v divadle Na Zábradlí v Praze.
V divadle vytvořil role například: Pokušení, Kafkovo Brno, Silná v zoologii, Naši Furianti, Revizor, Jádro věci atd. Hrál ve filmech: Masseba, Krvavý romám, Fontána pro Zuzanu II., Svatba upírů atd. Z televizní tvorby můžeme jmenovat: Hostina, Erasmovy velké arkány, Zlaté hejno, Hotel Anathema, Královny skřítků, Jediná na světě, atd.
K jeho zájmům patří opera, loutky, kabarety, panoptika a němý film.

 Zpět

 

 

Vítězslav Jandák
(soused)

ObrazekNarodil se 8. března 1947 v Praze. Vystudoval DAMU obor herectví v Praze. Absolvoval v roce 1970. Je ženatý, má dvě děti. V letech 1969 - 1977 byl v angažmá Divadle na Zábradlí, v letech 1977-91 Filmová studia Barrandov - herecký soubor. V letech 1980-89 působil v Laterně Magice.
Z rolí můžeme jmenovat Na dně, Po laně přes Niagaru, Les (Divadlo na Zábradlí), Televize - pohádky - například Floriánkovo štěstí, inscenace Psí kůže, seriál Velké sedlo, Jsou určité hranice. Filmové role - Metráček, Velikonoční dovolená, Takový prapor, Z pekla štěstí a další.
V roce 1989 dostal cenu na festivale v Tokiu za nejlepší inscenaci roku 1988 - Jsou určité hranice.
Je prezidentem Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež ve Zlíně. Je členem představenstva Bonton holdingu.

 Zpět

 

 

Jiří Schmitzer
(invalida)

ObrazekNarozen v roce 1949. Po absolvování DAMU v roce 1974 začal svoji profesionální hereckou dráhu v ústeckém Činoherním studiu, kde spolupracoval s režiséry Schormem, Kačerem, Grossmanem atd.
Od roku 1985 je členem studia Ypsilon, kde ztvárnil mnoho postav v inscenacích jako například Vosková figura, Sebevrah, Othello, Žert atd.
Je také skladadatelem, textařem a zpěvákem. Skládá hudbu mimojiné i pro Národní divadlo, Realistické divadlo atd. Velmi populární jsou jeho písničkové recitály.

Filmografie:
Tři chlapi v chalupě, Motiv pro vraždu, Marečku, podejte mi pero!, Postřižiny, Slavnosti sněženek, Pasáček z doliny, Černí baroni, Bumerang, Zdivočelá země.
Je držitelem Českého lva za 1997 za nejlepší hlavní mužský herecký výkon ve filmu Bumerang.

Zpět